Kontaktu forma

Savas darbības sākumā mēs izmantojām rokas instrumentus. Detaļas veidojām, bet cilvēcisko kļūdu faktors bija ļoti augsts, tāpēc sākām iegādāties dažādus griešanas darbagaldus un ierīces, lai ietaupītu laiku un novērstu iespēju pieļaut kļūdas. 

Ploteris ir ne tikai ierīce datu izvadei no datora attēlu veidā, bet arī iespēja precīzi izgriezt nepieciešamās detaļas. To veido divas galvenās sastāvdaļas – portāls, kurš virza nazi, un galds, uz kura tiek novietots materiāls. Mūsu iekārta ir viena no lielākajām Latvijā, kas ļauj ar datora programmas palīdzību izgriezt nepieciešamās figūras.

 

 

Portāla kustība ļauj veidot dažāda veida, tai skaitā apļveida līnijas. Plotera nazis virzās cauri materiālam ar 12000 sitieniem minūtē un sagriež jebkuru BLĪVU materiālu. Šajā gadījumā detaļas forma NEKO neietekmē, jo visu risina datorā ievadītie parametri.

Vispirms detaļa tiek uzzīmēta rasējuma veidā datorā, un vēlāk tā tiek jau izgriezta ar plotera palīdzību. Tas ļauj ekonomēt izdevumus, kas rodas detaļas izveides procesā, jo korekcijas neprasa lielus materiālu ieguldījumus, kas parasti rodas lokšņu štancēšanas procesā. Detaļu rasēšanai tiek izmantotas sekojošas datorprogrammas – AutoCAD, ArtCAM, CorelDraw, Adobe Ilustrator un citām CAD programmām. Šādā ražošanas procesā tiek pilnībā izslēgts cilvēcisko kļūdu faktors, jo visu izpilda dators kopā ar mašīnu. Papildus mēs paši veicam izstrādājuma modeļa projektēšanu, izmantojot vai nu analogu un modeli, vai vienkārši Jūsu ideju. 

 

 

 Materiāls, kurš tiek griezts, netiek stiprināts pie darbagalda ar mehāniskiem līdzekļiem, bet fiksējas ar vakuuma metodes palīdzību, kas novērš griešanas procesa izraisīto materiāla izstiepšanos. Vakuuma stiprināšanas metode arī ļauj samazināt detaļas ražošanas izdevumus, jo mehāniskā stiprināšana vienmēr pieprasa papildus materiāla izmantošanu un citus palīglīdzekļus. 

 

Plotera griešanu diemžēl NEVAR izmantot visiem materiāliem, tas NAV piemērots, ja ir mīksta vai ļoti cieta konsistence. Plotera griešanu vislabāk iesakām izmantot, ja jāgriež gumija, tekstils, āda, kartons – jebkurš blīvs, bet vienlaicīgi elastīgs materiāls. Kokam, cietai plastmasai, poliamīdam, cietam polietilēnam būs jāizmanto citi griešanas risinājumi. Tāpat, ja ir nepieciešams kartona iepakojuma šablons vai īpašs veidojums, tad vislabāk un lētāk ir izmantot tieši plotera griešanu.