Kontaktu forma

RŪTERA CNC FRĒZĒŠANA

Šis darbagalds ir izveidots pēc plotera griešanas iekārtas principa. To veido portāls un griešanas nazis, kas, šajā darbagaldā, atrodas krietni augstāk nekā citās iekārtās. 

CNC darbagaldi ir ļoti precīzi, jo tos vada ar datoru programmatūras palīdzību. Nosaukums CNC ir nācis no abreviatūras angļu valodā - computer numerical control jeb datora digitālā kontrole. Tas nozīmē, ka kļūda iespējamība pie pareizas informācijas ievades ir ārkātīgi niecīga, ko nevar nodrošināt, veidojot detaļas ar cilvēka rokām.

 

Dažreiz detaļas izgatavošanas materiāls ir mīksts, bet ļoti biezs – līdz 60cm. Ne visās griešanas iekārtās ir pieļaujama tik bieza materiāla izvietošana uz darbagalda virsmas. Arī lāzera griešanai šāds materiāls nav piemērots, jo lāzers nespēj tam izdedzināt cauri. Šajā gadījumā tiek izmantota griešana ar frēzi, kura kā urbis griežas 18 000 apgriezienus minūtē un iziet cauri materiālam. Frēzēšanā apstrādā vienmēr plakanas detaļas, kas dod iespēju apstrādāt materiāla loksnes un atveidot jebkuras detaļas virsmu.

Visu griešanas procedūru programmē ar datora palīdzību, kas novērš jebkādas iespējas pieļaut kļūdas ražošanas procesā. Ar frēzes palīdzību var veidot jebkādas formas detaļas, turklāt tā var pārvietoties pa plašu laukumu un izgriezt nevajadzīgo tieši tajā vietā, kur tas nepieciešams. Mūsu uzņēmumam ir lielākais pieejamais darbagalds tirgū, tāpēc ne materiāls biezums, ne platums un garums nespēlē lielu lomu. Kopējais griešanas laukums ir 2X3 metri. Tas ir pilnīgi pietiekoši ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas uzņēmumu vajadzībām. 

 

Mūsu iekārtas savāc griešanas procesā radušos netīrumus – putekļus un citas atliekas, ar īpašu nosūcēju. Tāpat kā plotera griešanas darbagaldam, arī šim ir vakuuma stiprināšanas metode, kas neprasa stiprināt materiālu, novēršot tā izstiepšanu griešanas procesā. 

Parasti mēs izmantojam šo darbagaldu sekojošu materiālu griešanai:

  • organiskais stikls
  • tehniskā plastmasa
  • koksne
  • alumīnijs
  • ftoroplasts
  • tehniskā gumija
  • blīves materiāls paranīts.

Pieļaujamais materiāla biezums griešanai ir 400 mm.